Ropa mocno podrożała

City Index
opublikowano: 06-10-2010, 13:29

“Cena ropy osiągnęła 5 miesięczne maksimum. Stało się tak ze względu na dobre dane na temat szybszego niż oczekiwano tempa rozwoju amerykańskich firm.

Kolejnym powodem wzrostu cen ropy jest strajk we francuskim porcie. 44 statków nie może wejść do portu w Marsylii, największym punkcie przyjmowania ropy w kraju. Bloomberg cytujący przedstawiciela związków zawodowych Confederation General du Travail twierdzi, że pracownicy niedalekiej rafinerii mogą przystąpić do strajku solidarnościowego. Wśród oczekujących od dziesięciu dni statków, 15 to tankowce przewożące ropę, a 14 to tankowce z surowcami ropopochodnymi. W wywiadzie dla Reutersa, lobby naftowe we Francji stwierdziło, że siedem rafinerii uzależnionych od dostaw z portu wyczerpie swoje zapasy surowca w ciągu tygodnia.

Cena ropy mocna wzrosła od min z 23.09.2010 na poziomie 73 dolarów do ponad 83 dolarów za baryłkę w dzisiejszych notowaniach.”

Kinga Pawluczuk, Specjalista rynku CFD City Index

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: City Index

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu