Ropa najdroższa od 19 miesięcy

aktualizacja: 24-02-2017, 09:08

Ropa zdrożała do najwyższego poziomu od lipca 2015 r., a wszystko za sprawą spekulacji, że ograniczenie produkcji przez OPEC w końcu jest odczuwalne w Stanach Zjednoczonych, informuje Bloomberg.

Kontrakty na giełdzie w Nowym Jorku zdrożały już w tym tygodniu o 1,7 proc., co jest największą zwyżka w tym roku.

Ropa najdroższa od 19 miesięcy
Zobacz więcej

Ropa najdroższa od 19 miesięcy

Bloomberg

Z opublikowanych w czwartek danych wynika, że zapasy ropy naftowej wzrosły w ubiegłym tygodniu mniej niż prognozowano, co było spowodowane największym od listopada spadkiem importu. Spadek wzrostu rekordowych zapasów ropy oraz zagranicznych dostaw do USA mogą sygnalizować, że cięcia produkcji przez kraje OPEC przekłada się na globalny spadek zapasów.

Cena baryłki na giełdzie w Singapurze rosła w czwartek o 86 centów do 54,45 USD i była najwyższa od 2 lipca 2015 r. Baryłka West Texas Intermediate w dostawie kwietniowej w Nowym Jorku tanieją w piątek rano o 15 centów, a kwietniowe kontrakty Brent w Londynie tracą 18 centów, jednak w czwartek drożały aż o 74 centy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Surowce / Ropa najdroższa od 19 miesięcy