Ropa podnosi się z miesięcznego dołka

Ceny ropy rosną podczas wtorkowej sesji w reakcji na zgodę OPEC odnośnie długoterminowej strategii, donosi Reuters.

Zdaniem ekspertów, sugeruje to, że kartel producentów czarnego złota osiągnął konsensus odnośnie zarządzania produkcją. Uważają jednak, że dalsze zwyżki mogą być ograniczone informacjami o rekordowym wydobyciu ropy przez grupę, co z kolei wskazuje na utrzymująca się ogromna nadwyżkę surowca.

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

Ropa amerykańskiej odmiany WTI rosła we wtorkowy poranek o ponad 23 centy do 47,09 USD za baryłkę. Na poprzedniej sesji przeceniona została o niemal 4 proc. do 46,86 USD/b.

Z kolei ropa Brent z opcją dostawy w styczniu, w nowym kontrakcie, zyskuje we wtorek około 45 centów rosnąc do 49,06 USD/b. Poprzedni główny kontrakt, który wygasł w poniedziałek stracił 3 proc. spadając do miesięcznego minimum.

Od 27 września, kiedy to ogłoszona została przez OPEC decyzji o cięciach w wydobyciu w celu wsparcia cen, które spadają od połowy 2014 r. ropa zdrożała o około 13 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa podnosi się z miesięcznego dołka