Ropa tanieje po apelu Trumpa do OPEC

opublikowano: 26-02-2019, 06:51

Cena ropy spada po tym jak prezydent Donalda Trump wezwał OPEC do zmniejszenia wysiłków mających spowodować wzrost ceny surowca, donosi Reuters.

Ropa Brent z majowych kontraktów tanieje o 0,35 proc. do 64,68 USD. Ropa WTI z kwietniowych kontraktów tanieje o 0,6 proc. do 55,14 USD. Ropa Brent, która staniała aż o 3,5 proc. w poniedziałek, była notowana we wtorek nawet po 64,32 USD, czyli najniżej od 14 lutego.

Analitycy uważają, że USA, największy konsument ropy na świecie, są gotowe przeciwdziałać wysiłkom OPEC i jego sojuszników mającym podwyższyć notowania ropy. Od 8 do 22 lutego kurs ropy Brent wzrósł o 8,1 proc.

W poniedziałek prezydent Donald Trump wyraził obawy spowodowane wzrostem cen ropy i powtórzył wezwanie do OPEC o ich ustabilizowanie.

- Ostrzeżenie ma większą wagę tym razem, bo amerykańscy prawodawcy wyciągnęli ustawę, która może objąć organizację [OPEC – red. pb.pl] prawem antytrustowym w USA – napisali analitycy ANZ Banku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu