Ropa tańsza z powodu realizacji zysków

MOSTOSTAL PŁOCK SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 10-12-2002, 09:59

LONDYN (Reuters) - Ceny kontraktów terminowych na ropę Brent spadły we wtorek rano, ponieważ po kilku dniach zwyżek gracze postanowili zrealizować zyski.

Dziewiąty dzień z rzędu trwa strajk w Wenezueli, który blokuje eksport ropy z tego kraju. Analitycy są sceptyczni co do możliwości osiągnięcia szybkiego porozumienia pomiędzy rządem i opozycją.

Wenezuela jest piątym pod względem wielkości eksporterem ropy na świecie.

W Wiedniu źródła zbliżone do OPEC podały, że z powodu strajku wenezuelski minister ds. ropy, Rafael Ramirez, prawdopodobnie nie weźmie udziału w spotkaniu kartelu, które zaplanowano na czwartek.

Głównym tematem spotkania ma być nadprodukcja ropy, którą szacuje się na trzy miliony baryłek dziennie.

Według dealerów obecna realizacja zysków spowodowana jest faktem, że w poniedziałek nie udało się przełamać kluczowego poziomu oporu wyznaczonego na 26 dolarów za baryłkę.

O godzinie 9.56 trzymiesięczne kontrakty terminowe na ropę Brent wyceniano na 25,55 dolara za baryłkę, czyli 21 centów niżej niż w poniedziałek.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MOSTOSTAL PŁOCK SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa tańsza z powodu realizacji zysków