Ropa WTI najdroższa w tym roku

opublikowano: 01-04-2019, 15:34

Notowania amerykańskiej odmiany ropy West Texas Intermediate wzrosły w poniedziałek do najwyższego poziomu w 2019 r., informuje Reuters. Drożeje też benchmarkowa odmiana Brent.

Kontrakty terminowe na ropę WTI drożeją o ponad 1,10 proc. dochodząc do 60,90 USD za baryłkę. To najwyższa wartość od ponad czterech miesięcy. W pierwszym kwartale surowiec podrożał natomiast o 32 proc.

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. The Image Works_TopFoto/Forum

Z kolei europejski surowiec Brent drożeje o ponad 1,5 proc. przekraczając poziom 68,54 USD/b. W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. jego cena podskoczyła o 27 proc. 

Pozytywne wskaźniki z chińskich fabryk i oznaki postępu w rozmowach handlowych między Chinami a USA poprawiły nastroje, przyczyniając się do ożywienia regionalnych rynków akcji i surowców.

Produkcja w Chinach jest bardzo dobrym odzwierciedleniem globalnego popytu, a każdy wzrost wskazuje na gwałtowny wzrost aktywności gospodarczej w głównych gospodarkach – wyjaśnia Mihir Kapadia, prezes Sun Global Investments.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy