Ropa WTI najtańsza od sześciu tygodni

opublikowano: 15-01-2020, 21:21

Cena ropy spadała po danych wskazujących na wzrost zapasów benzyny i destylatów w USA.

Amerykański Urząd Informacji o Energii (EIA) podał, że zapasy ropy spadły w ubiegłym tygodniu o 2,5 mln baryłek. Dla rynku ważniejsze okazały się jednak dane o zapasach benzyny i destylatów, które wzrosły odpowiednio o 6,7 mln baryłek i 8,2 mln baryłek. Dodatkowo notowaniom ropy nie sprzyjało pogorszenie nastrojów po podpisaniu w Waszyngtonie częściowej umowy handlowej między USA i Chinami. Lukman Otunuga, analityk FXTM uważa, że cena ropy może nadal spadać „jeśli umowa handlowa nie spełni oczekiwań i pozostawi inwestorów z większą ilości pytań niż odpowiedzi”.

- Jeśli powrócą obawy, że niepewność dotycząca handlu negatywnie  wpłynie na globalny wzrost, ropa może być na pierwszej linii ognia – powiedział Otunga. 

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z lutowych kontraktów spadał o 0,7 proc. do 57,81 USD. Był najniższy dla wiodącego kontraktu od 3 grudnia.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane