Ropa wyraźnie tanieje

opublikowano: 23-11-2015, 11:12

Cena ropy spada wyraźnie w poniedziałek, czemu sprzyja umocnienie dolara oraz brak sygnałów wskazujących, że nadpodaż surowca może się zmniejszyć, donosi Reuters.

Cena amerykańskiej ropy WTI spada o ok. 3 proc. do 40,67 USD. W piątek jej kurs spadł poniżej 40 USD po raz pierwszy od sierpnia. Ropa Brent notowana jest po 43,77 USD, co oznacza spadek o ok. 2 proc.

Notowania ropy WTI w poniedziałek
Zobacz więcej

Notowania ropy WTI w poniedziałek

Jasper Lawler, analityk CMC Markets uważa, że rynek przejął się osiągnięciem przez dolara najwyższej wartości od siedmiu miesięcy. Piątkowy spadek kursu ropy WTI poniżej 40 USD także wywiera negatywny wpływ na nastroje.

- To co dzieje się na WTI jest w połowie spowodowane tym przełamaniem poniżej 40 USD po trzymaniu się powyżej przez tak długi czas, Brent idzie tylko w ślad... głównym celem jest sierpniowe minimum, to jest w kartach na ten tydzień – powiedział Lawler.

W niedzielę wenezuelski minister ds. ropy ostrzegł, że jeśli OPEC nie zdecyduje się szybko podjąć działań stabilizujących rynek kurs ropy może spaść nawet do ok. 25 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Karty , PO , Ropa , Rynek