Ropa zdołowała Wall Street

opublikowano: 13-11-2018, 22:07

Środowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Joes Industrial Average zniżkował o 0,4 proc., Stadard&Poor’s 500 tracił 0,15 proc., a technologiczny Nasdaq, który jako jedyny obronił się przed wyprzedażą zamknął sesję bez zmiany procentowej. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Akcje firm notowanych na nowojorskiej giełdzie traciły w związku z załamaniem cen ropy naftowej, która pociągnęła za sobą spółki z sektora energetycznego wygaszając wzrosty inspirowane postępem w amerykańsko-chińskim sporze handlowym. Funt umacniał się na fali doniesień o postępach w porozumieniu brexitowym.

S&P500 spadał we wtorek, gdy cena baryłki West Texas osiągnęła najniższy poziom od dziewięciu miesięcy, po tym jak prezydent Donald Trump skrytykował Arabię Saudyjską za planowane zmniejszenie wydobycia surowca. Dow Jones Industrial Average pociągnęły natomiast w dół takie spółki jak Boeing, Exxon Mobil czy Pfizer.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy