Rosja ma działkę na Wyspach Alandzkich

opublikowano: 15-10-2014, 08:25

Rosja jest właścicielem nadmorskiej działki na należących do Finlandii Wyspach Alandzkich, gdzie dominuje jednak społeczność szwedzkojęzyczna.

Rosja jest właścicielem działki o powierzchni 17,8 tys. metrów kwadratowych położonej w okolicy o nazwie Saltvik.  Jarmo Ratia, były dyrektor generalny fińskiego rejestru własności gruntów ujawnił, że w 2009 roku otrzymał list z Kremla, do którego dołączona była mapa. Kazano w nim zarejestrować wspomnianą działkę na jednej z wysp jako należącą do Federacji Rosyjskiej. Z dołączonych do listu dokumentów wynikało, że działka została przyznana ZSRR w 1947 roku w ramach traktatu pokojowego, który przekazywał temu krajowi wszystko, co było wcześniej własnością Niemiec. Ostatecznie fiński rejestr przyznał własność działki Rosji. Ratia powiedział, że ujawnił tą sprawę obecnie, „bo sytuacja w Europie zdecydowanie się zmieniła”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.se

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Rosja ma działkę na Wyspach Alandzkich