Rosja: Michaił Chodorkowski usłyszał nowe zarzuty

IAR
opublikowano: 30-06-2008, 19:38

Michaiłowi Chodorkowskiemu przedstawiono nowe zarzuty. Rosyjski biznesmen, były szef koncernu naftowego Jukos, odsiaduje obecnie wyrok w więzieniu na Syberii.

Adwokaci Chodorkowskiego twierdzą, że w przedstawionych dziś zarzutach nie ma nowych wątków. Po zapoznaniu się z tekstem oskarżenia obrońcy doszli do wniosku, że jest to zbiór „absurdalnych i bezpodstawnych stwierdzeń".

W 2005 roku sąd w Moskwie skazał Michaiła Chodorkowskiego na 9 lat więzienia, między innymi za nadużycia finansowe. Potem wyrok został zmniejszony do 8 lat więzienia. W ubiegłym roku prokuratura przedstawiła nowe zarzuty o zdefraudowanie znacznych sum pieniędzy. W opinii obrońców najnowsze oskarżenie różni się tylko w nieznacznym stopniu.

Obecnie Chodorkowski przebywa w więzieniu śledczym w mieście Czita na południowej Syberii. Działacze praw człowieka twierdzą, że proces przeciwko Chodorkowskiemu jest zemstą Kremla za próbę prowadzenie niezależnej polityki.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosja: Michaił Chodorkowski usłyszał nowe zarzuty