Rosja: miejska urzędniczka straciła brylanty warte 7 mln rubli

opublikowano: 03-10-2014, 12:35

Deputowani z partii komunistycznej domagają się śledztwa po wiadomości, że urzędniczka pracująca we władzach Moskwy zgłosiła kradzież brylantów, których wartość oszacowała na 7 mln rubli (583 tys. zł).

Maria Rudakowa jest wiceszefową departamentu budownictwa w administracji Moskwy. Powiedziała, że kiedy odebrała naprawiane u jubilera kolczyki okazało się, że zastąpiono w nich brylanty szkiełkami. Swoją stratę oszacowała na ok. 7 mln rubli. Rudakowa twierdzi, że kolczyki podarował jej mąż, który kupił je za 600 tys. rubli (50 tys. zł). Ich wartość wzrosła jej zdaniem ponad dziesięciokrotnie przez kilka lat.
Wiceprzewodniczący Dumy, Walery Raszkin zaapelował o dochodzenie, które miałoby ustalić, jak to możliwe, że tak droga biżuteria jest własnością pracownika administracji miasta, czy członka jego rodziny, w sytuacji kiedy nie pozwalają na to ich oficjalne dochody.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, themoscowtimes.com

Polecane