Rosja: NGO bankrutem przez grzywny

opublikowano: 06-10-2015, 13:57

„Komitet Przeciwko Torturom”, jedna z działających w Rosji organizacji pozarządowych (NGO), ogłosiła niewypłacalność. Powodem jest 900 tys. rubli (14 tys. USD) grzywien nałożonych na nią przez władze.

Niedawno wprowadzone w Rosji prawo nakazuje organizacjom pozarządowym, które otrzymują wsparcie finansowe także z zagranicy, rejestrować się jako „zagraniczni agenci”. Termin ten pochodzi z czasów sowieckich i wówczas oznaczał jednoznacznie działalność szpiegowską.

„Komitet Przeciwko Torturom” nie chciał zarejestrować się jako „zagraniczny agent”, za co władza nałożyła na niego trzykrotnie grzywnę, każdą wysokości 300 tys. rubli.

Przewodniczący organizacji, Igor Kaljapin powiedział, że organizacja nie ma pieniędzy na zapłacenie grzywien.

- Nie otrzymujemy nowych funduszy – powiedział Kaljapin. - Nie mamy żadnych aktywów, wszystko zostało sprzedane. Ponadto zalegamy w pensjami, nie jesteśmy w stanie uregulować długu wobec pracowników – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu