Rosja nie wyklucza sankcji wobec Iranu

PAP
opublikowano: 08-11-2009, 07:48

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew nie wyklucza zastosowania w ostateczności sankcji wobec Iranu, chociaż wolałby, aby do tego nie musiało dojść.

W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel", który ukaże się w poniedziałek, a którego tekst udostępniono w sobotę mediom, prezydent Rosji oświadczył, że nuklearne ambicje Iranu "mogą być realizowane w ramach pokojowego programu wykorzystania atomu pod kontrolą MAEA (Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej)".

"Temu nikt się nie sprzeciwia. Należy jedynie przestrzegać istniejących zasad, a nie próbować - na odwrót - ukrywać te lub inne obiekty" - podkreślił Miedwiediew.

Dodał, że Moskwa z zadowoleniem będzie uczestniczyć w programach związanych ze wzbogaceniem irańskiego uranu.

"Jeżeli jednak kierownictwo irańskie zajmie mniej konstruktywne stanowisko, to teoretycznie możliwe jest wszystko" - oświadczył Miedwiediew.

Dodał, że nie chciałby, żeby "to się skończyło sankcjami międzynarodowymi", bo to "droga w niebezpiecznym kierunku", lecz, jak podkreślił, "nie można wykluczyć takiego scenariusza".(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Rosja nie wyklucza sankcji wobec Iranu