Rosja odczuje skutki zachodnich sankcji w latach 2016-2017

DI, PAP
opublikowano: 20-09-2014, 18:10

Rosyjski minister rozwoju gospodarczego Aleksiej Ulukajew oświadczył w sobotę, że Rosja odczuje skutki zachodnich sankcji gospodarczych dopiero w latach 2016-2017. Wyraził też opinię, że Zachód raczej nie będzie nakładał już nowych ograniczeń.

"Zdaje się, że (głównych efektów sankcji należy spodziewać się) w latach 2016-2017, a nie 2014-2015" - powiedział dziennikarzom Ulukajew, uczestniczący w Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym w Soczi.

"Wydaje mi się, że dalszych sankcji raczej już nie będzie. Ale sankcje pozostaną na długo i niemal niezależnie od rozwoju sytuacji na Ukrainie, nawet przy realizacji wszystkich punktów porozumień z Mińska (o uregulowaniu sytuacji na wschodzie Ukrainy) te sankcje nie zostaną zniesione" - mówił minister.

Zdaniem Ulukajewa Rosja będzie musiała "dość długo żyć" w warunkach sankcji gospodarczych, mimo że resort rozwoju gospodarczego założył w swej prognozie możliwość ich zniesienia już w 2015 roku. "Ale wydaje mi się, że do tego nie dojdzie" - zauważył.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska wprowadziły sankcje wymierzone w rosyjskie banki oraz sektor naftowy i zbrojeniowy, by ukarać Rosję za agresję przeciwko Ukrainie i wspieranie prorosyjskich separatystów. Rosja odpowiedziała embargiem na import żywności z krajów, które zastosowały antyrosyjskie restrykcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane