Rosja straszy rozszerzeniem zakresu embarga

opublikowano: 25-06-2015, 11:44

Rosja rozważa rozszerzenie listy towarów sprowadzanych z Zachodu objętych embargiem. Może zakazać importu m.in. słodyczy, konserw rybnych i kwiatów, zasygnalizował minister rolnictwa Aleksander Tkaczew.

Rosja ogłosiła niedawno przedłużenie o sześć miesięcy embarga na import żywności z Europy Zachodniej. Minister Tkaczew powiedział w telewizji  Rossiya 24, że władze rozważają obecnie rozszerzenie listy towarów objętych zakazem importu. Zaznaczył jednocześnie, że rosyjscy producenci słodyczy, konserw rybnych i kwiatów są dostatecznie dobrze rozwinięci, aby rynek nie ucierpiał z powodu ewentualnego zakazu.

Bloomberg

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział w czwartek, że lista towarów objętych embargiem może być zmieniana zgodnie ze stanem stosunków, jakie Rosja utrzymuje z Unią Europejską i poszczególnymi państwami.

- Ta lista oczywiście nie jest stała. Może być zmieniana w zależności od wielu rzeczy, w tym jak rozwijają się nasze stosunki z europejskimi partnerami i partnerami z wielu innych krajów – powiedział Miedwiediew podczas posiedzenia rządu.

Dotychczas na liście towarów objętych embargiem znajdowały się m.in. owoce, warzywa, mięso, drób, ryby, mleko i inne wyroby nabiałowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane