Rosja znów produkuje Moskwicze

opublikowano: 23-11-2022, 19:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W byłej rosyjskiej fabryce Renault wznowiono produkcję aut. Przywrócono w związku z tym markę Moskwicz, informuje BBC.

Renault wstrzymało produkcję aut w Rosji po jej napaści na Ukrainę pod koniec lutego. Państwo przejęło fabrykę francuskiej spółki i nawiązało współpracę z chińskim koncernem motoryzacyjnym JAC. Technologicznym partnerem projektu został w lipcu Kamaz, który zapowiada obecnie, że pierwsze Moskwicze trafią do sprzedaży już w grudniu. Przyznał jednocześnie, że produkcja początkowo będzie mała. Do końca roku ma powstać tylko 600 aut. Planuje jednak osiągnięcie produkcji 100 tys. samochodów rocznie za dwa lata. BBC zwraca uwagę, że to wciąż bardzo mało w porównaniu z normalnymi fabrykami aut.

Reuters informując o uruchomieniu produkcji Moskwicza zauważa, że przedstawione w środę auto wygląda identycznie jak kompaktowy crossover Sehol X4, znany także pod nazwą JAC JS4. Według źródeł agencji, na częściach zaprezentowanych samochodów są oznaczenia wskazujące, że zostały zmontowane z części dostarczonych przez JAC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, BBC

Polecane