Rosja znów zwiększyła wydobycie ropy

opublikowano: 02-08-2016, 11:23

Wydobycie ropy naftowej w Rosji wzrosło w lipcu 2016 r. o 1,8 proc. Tym samym okres zwyżki liczonej rok do roku zwiększył się do 24 kolejnych miesięcy, donosi Bloomberg.

W ujęciu ilościowym produkcja surowca podskoczyła do 10,85 mln baryłek dziennie, wynika z danych zaprezentowanych przez CDU-TEK, jednostkę podległą rosyjskiemu ministerstwu energii. Lipcowe wydobycie zbliżyło się do rekordowego w postsowieckiej Rosji, które ustanowione zostało w styczniu bieżącego roku na poziomie 10,91 mln baryłek dziennie.

Zobacz więcej

Ropa naftowa

fot. Bloomberg

Eksport surowca zwiększył się w minionym miesiącu o 4,7 proc. do 5,28 mln baryłek w stosunku do analogicznego okresu 2015 r. W stosunku do czerwca odnotowano jednak spadek rzędu 3,2 proc.  

Prognoza banku Goldman Sachs Group zakłada, że do 2018 r. produkcja ropy w Rosji zwiększy się do 11,65 mln baryłek dziennie. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu