Rosjanie chcą zbudować parki rozrywki z Dreamworks

opublikowano: 18-02-2013, 10:05

Rosyjski deweloper Regions Group planuje zainwestować około 3 mld USD w budowę trzech tematycznych parków rozrywki działających na licencji amerykańskiego studia filmowego Dreamworks Animation, informuje Bloomberg.

Dzięki potencjalnej umowie, kalifornijski producent hitów filmowych, m.in. słynnego „Shreka”, może stać się pierwszym hollywoodzkim studiem, które może mieć park rozrywki w Rosji. Jak informuje Dreamworks, tamtejszy rynek jest dla spółki jednym z najważniejszych na świecie.

Harmonogram przewiduje otwarcie parków dla publiczności w 2015 r. Mają one być zlokalizowane w Moskwie, Petersburgu i Jekaterynburgu na Uralu. Mają to być największe w Europie całoroczne, kryte strefy rozrywki.

Regions Group ma być jedynym inwestorem projektu. Firma planuje pozyskanie atrakcyjnych pożyczek, głównie od kontrolowanych przez państwo Sbierbanku i Gazprombanku.

W minionym roku o chęci stworzenia parku rozrywki z udziałem Universal Park & Resorts, oddziałem amerykańskiego NBCUniversal, informował inny rosyjski inwestor BIN Group. Park, którego koszt szacowano na 2,8 mld USD planowano zlokalizować na południe od Moskwy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane