Rosjanie uciekają do Indii

IAR
opublikowano: 26-12-2008, 21:01

Niektórzy mieszkańcy Moskwy znaleźli oryginalny sposób na przeżycie kryzysu. Wynajmują swoje drogie mieszkania w  stolicy i wyjeżdżają do indyjskiego stanu Goa.

Gazeta "Komsomolska Prawda" pisze, że stan Goa, była kolonia portugalska, zamieszkana przez katolików, jest najbardziej europejskim regionem Indii. Według gazety, to dlatego Rosjanie czują się tam dobrze.

Za rok wynajmowania kawalerki w Moskwie można dostać około 10 tysięcy dolarów. To wystarczy na kupno biletu lotniczego do Indii, wynajęcie domu z widokiem na morze i spokojne życie w cieniu palm.
W Goa mieszka już na stałe 5 tysięcy Rosjan. Powstały tam rosyjskie hotele i pijalnie kwasu chlebowego. Jest też podobnie, jak w Moskwie ulica Karietnyj Riad czy Nowyj Arbat.
Niektórzy Rosjanie jednak źle obliczyli swoje zasoby finansowe i teraz muszą zarabiać na bilet powrotny do Moskwy, na przykład występując jako aktorzy w miejscowych filmach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane