Rosjanie uwierzyli w skuteczność sankcji

opublikowano: 27-04-2015, 10:44

6 na 10 Rosjan wierzy, że wprowadzone przez Zachód sankcje przeciwko Rosji doprowadzą do finansowych problemów. Odsetek tych, którzy wierzą, że kryzysu da się uniknąć, spadł z 55 proc. rok temu do 31 proc.

25 proc. Rosjan ankietowanych przez Krajową Agencję Badań Finansowych uważa, że sankcje „zdecydowanie” wpłyną na system finansowy ich kraju i doprowadzą do kryzysu. 36 proc. uważa to za „prawdopodobne”.

- Wiosną ubiegłego roku obywatele nie mieli podstaw przypuszczać, że sankcje mogą wpłynąć na gospodarkę, ale jesienią widzieli, że ceny się zmieniły i poszły w górę kursy walut – powiedziała  Irina Lobanova z KABF.

Jej zdaniem, obecnie Rosjanie przyjmują pogorszenie sytuacji gospodarczej spokojnie ponieważ obawy z jesieni mówiące o rujnujących konsekwencjach kryzysu nie zmaterializowały się.
 
Oddzielne badanie przygotowane przez niezależne Centrum Levanda pokazało, że odsetek Rosjan deklarujących poważne problemy z nabyciem żywności dla swoich rodzin wzrósł w marcu do 20 proc. z 6 proc. w sierpniu ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosjanie uwierzyli w skuteczność sankcji