Rosną indeksy rynków akcji w USA

opublikowano: 31-01-2023, 16:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W dniu publikacji wyników przez ponad 500 spółek na rynkach akcji w USA przeważa popyt.

Na prawie 90 minut po rozpoczęciu wtorkowej sesji Średnia Przemysłowa Dow Jones rosła o 0,2 proc., S&P500 zyskiwał 0,6 proc., a Nasdaq Composite zwiększał wartość o prawie 0,9 proc. Popyt przeważał w 10 z 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się akcje spółek nieruchomości (1,0 proc.), materiałowych (1,1 proc.) i dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (1,4 proc.), gdzie lokomotywą zwyżek są przecenione dzień wcześniej spółki motoryzacyjne (2,6 proc.). Wartość rynkowa General Motors rośnie o prawie 8 proc. po tym jak przychody i zysk kwartalny koncernu motoryzacyjnego okazały się wyższe niż oczekiwano. Najsłabiej na tle rynku wyglądają segmenty finansowy, dóbr codziennego użytku (po 0,2 proc.) i użyteczności publicznej (-0,5 proc.). W Średniej Przemysłowej Dow Jones najmocniej tanieją akcje Caterpillar (-4,5 proc.), który pokazał „mieszane” wyniki kwartalne.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Przed sesją poinformowano o najniższym od roku wzroście kosztów pracy w czwartym kwartale, co wynika z wolniejszego tempa wzrostu wynagrodzeń. To umocniło przekonanie, że Fed spowolni tempo podwyżek stóp procentowych dzień przed ogłoszeniem kolejnej, jak oczekuje rynek, o 25 pkt. bazowych. Poprzednia wynosiła 50 pkt. bazowych, a cztery wcześniejsze wynosiły po 75 pkt. bazowych. Rentowność obligacji 10- i 2-letnich USA spada. W dół idzie także indeks dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane