Rosną kontrakty na indeksy rynków akcji w USA

opublikowano: 02-04-2021, 16:03

Wiadomość o zaskakująco dużej kreacji miejsc pracy przez amerykańską gospodarkę w marcu spowodowała wzrost wartości kontraktów futures na indeksy rynków akcji.

Amerykańska gospodarka stworzyła w ubiegłym miesiącu 916 tys. miejsc pracy poza rolnictwem. To ponad jedna trzecia więcej niż oczekiwano. Stopa bezrobocia spadła z 6,2 do 6,0 proc. W reakcji na dane rentowność obligacji 10-letnich USA wzrosła o 3 pkt. bazowe do 1,7 proc. Kontrakt na Dow Jones rośnie o 0,5 proc., na S&P500 idzie w górę o 0,4 proc., a na Nasdaq 100 zyskuje 0,5 proc.

Russell Price, główny ekonomista Ameriprise Financial uważa, że dane z rynku pracy poprawiły nastroje bo „większość ludzi będzie zakładać lepsze perspektywy zatrudnienia”. Zwrócił uwagę, że będzie to współgrało z poprawą sytuacji pandemicznej i stymulacją gospodarki.

W piątek amerykański rynek akcji nie pracuje. W czwartek S&P 500 ustanowił nowy rekord po raz pierwszy kończąc sesję powyżej 4000 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane