Rosną obroty na Elektrimie

Zbigniew Bętlewski
05-04-2001, 00:00

Rosną obroty na Elektrimie

Biorąc pod uwagę wartość obrotów, na ostatnich dwóch sesjach uwaga inwestorów koncentrowała się na Elektrimie. Na sesji wtorkowej spółka poddała się negatywnym nastrojom i notowała silne spadki. Popyt, który ujawnił się dość niespodziewanie (w momencie, gdy naruszone zostało ważne wsparcie w okolicy 26 zł), spowodował silny wzrost kursu Elektrimu, który w efekcie na zamknięciu znalazł się aż o 13 proc. powyżej minimalnego notowania z wtorku. Bardzo duże były obroty, które wyniosły 1,35 mln akcji. Na sesji środowej popyt na akcje Elektrimu jeszcze się zwiększył. Obroty były najwyższe od połowy grudnia 2000 roku i wyniosły 1,76 mln akcji. Tym razem kursu zanotował spadek o 1,8 proc., co było spowodowane uaktywnieniem się strony podażowej przy obecnych poziomach cenowych.

Wydaje się, że akcje Elektrimu są silnie skupowane w celu poprawy pozycji największych akcjonariuszy spółki przed zaplanowanym na 20 kwietnia walnym zgromadzeniem. Dojdzie na nim do próby sił pomiędzy Vivendi (wraz z sojusznikami) a bojącymi się przejęcia przez niego kontroli nad Elektrimem instytucjami finansowymi (które prawdopodobnie popierają obecny zarząd spółki), choć niewykluczone, że do gry włączył się Deutsche Telekom.

Ponieważ WZA ma dokonać zmian w radzie nadzorczej Elektrimu w drodze głosowania grupami, o możliwości wyboru członków rady będą decydowały posiadane akcje, a nie porozumienia. Biorąc pod uwagę fakt, że po ewentualnej utracie kontroli nad Polską Telefonią Cyfrową (na której przede wszystkim zależy inwestorowi francuskiemu) Elektrim byłby wart dużo mniej niż obecnie, nie dziwi zaciekła walka pomiędzy zwaśnionymi stronami i agresywne skupowanie przez nie akcji. Z uwagi na to, że do WZA jest jeszcze trochę czasu, należy się spodziewać kolejnych sesji z bardzo dużymi obrotami na Elektrimie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Bętlewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rosną obroty na Elektrimie