Rośnie bańka na rynku amerykańskich obligacji

MWIE, Bloomberg
01-09-2010, 12:25

Jak wynika z opublikowanego wczoraj sondażu, 29 proc. zarządzających posiada w swoich portfelach więcej amerykańskich obligacji rządowych, niż wynoszą benchmarki dla ich funduszy.

To najwyższe wskazanie od listopada zeszłego roku, a jeszcze tydzień temu do posiadania zwiększonych ilości obligacji przyznawało się 27 proc. zarządzających.

Do wchodzenia w obligacje inwestorów zachęcają obawy o kontynuację ożywienia gospodarczego na świecie. Jak się wydaje, na razie inwestorów nie zraża brak perspektyw ograniczenia rekordowego deficytu budżetu amerykańskiego, choć przyznać należy, że papiery zza oceanu oprocentowane są wyżej od odpowiedników niemieckich.

Rentowność amerykańskich obligacji 10 – letnich w środę przed południem wynosiła 2,53 proc., podczas gdy rentowność analogicznych papierów niemieckich sięgnęła 2,06 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rośnie bańka na rynku amerykańskich obligacji