Rośnie obawa bankructwa Toys “R” Us

opublikowano: 15-09-2017, 07:40
aktualizacja: 15-09-2017, 07:40

Niektórzy partnerzy handlowi amerykańskiej sieci sklepów zabawkowych Toys “R” Us Inc. zmniejszyli dostawy w związku z obawami, że może jej się nie udać refinansować długu, co zmusi ją do ogłoszenia bankructwa, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

Toys “R” Us chce refinansować 400 mln USD długu, który musi spłacić w przyszłym roku. Jeden z informatorów Bloomberga podkreślił, że wciąż nie zapadała decyzja o wystąpieniu przez spółkę o ochronę przed roszczeniami wierzycieli.

Informatorzy agencji twierdzą, że Toys “R” Us kontynuuje rozmowy z kredytodawcami w sprawie nowej pożyczki, która pozwoliłaby spółce działać w trakcie realizacji programu naprawczego w ramach postępowania upadłościowego. Jedno ze źródeł utrzymuje, że pożyczkę w bankach i u dotychczasowych wierzycieli załatwia dla spółki bank Lazard.

Toys “R” Us musi znaleźć rozwiązanie finansowe szybko, bo w czwartym kwartale roku generuje zwykle ok. 40 proc. rocznej sprzedaży. 

Amerykańska spółka jest obecna w Polsce od 2011 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rośnie obawa bankructwa Toys “R” Us