"Rośnie ryzyko rozpadu eurostrefy”

MD
opublikowano: 27-01-2010, 08:50

…uważa znany amerykański ekonomista Nouriel Roubini.

Amerykański ekonomista powiedział, że nigdy wcześniej nie oceniał tak pesymistycznie przyszłości eurostrefy. Obecnie jako największe zagrożenie dla jej spójności widzi sytuację finansową Hiszpanii. 

- Za jakiś czas, nie w tym roku, ani za dwa lata, dojdzie do rozpadu unii monetarnej – powiedział Roubini, który uczestniczy w forum ekonomicznym w Davos.

Ekonomista, który stał się znany dzięki trafnej prognozie nadejścia obecnego kryzysu, spodziewa się „dryfowania strefy euro” i ukształtowania się w niej silnego centrum i peryferii, co doprowadzi w przyszłości do jej rozpadu. 
Roubini podkreśla, że choć uwaga jest skupiona obecnie na Grecji, to Hiszpania stanowi największe zagrożenie dla eurostrefy, jako czwarta gospodarka regionu. 

- Jeśli Grecja zbankrutuje, będzie to problem dla eurostrefy. Jeśli zrobi to Hiszpania, będzie to katastrofa – powiedział amerykański ekonomista.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane