Rosyjski "następca" McDonald’s otworzy lokale 12 czerwca

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-05-2022, 18:42
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rosyjski oddział McDonald’s poinformował, że na 12 czerwca planuje ponowne otwarcie dla klientów lokali gastronomicznych pod nową marką, donosi Reuters.

fot. Kiyoshi Ota/Bloomberg

Amerykański gigant restauracji typu fast food w „mocno spóźnionej” reakcji na rosyjską inwazję na Ukrainę zapowiedział sprzedaż swoich restauracji w Rosji lokalnemu licencjobiorcy, który był jednym z dotychczasowych współpracowników koncernu. Chodzi o biznesmena Aleksandra Goworowa, który prowadzi działalność franczyzową za pośrednictwem swojej firmy GiD LLC. Gowor jest licencjobiorcą McDonald's od 2015 r. i pomógł sieci rozwinąć się na odległą Syberię, gdzie prowadzi 25 restauracji.

Bezpośrednio do koncernu należało 84 proc. wszystkich rosyjskich lokali, których liczba sięga blisko 850.

Wszystkie dotychczasowe lokale sprzedażowe zostaną pozbawione wszelkich cech i znamion kojarzonych z amerykańską firmą, znikną słynne „złote łuki”, nazwy, loga, branding i menu. McDonald’s zachowa jednak swoje znaki towarowe w Rosji.

Na tamtejszym rynku Amerykanie byli obecnie od ponad trzech dekad. Pierwszą swoją placówkę McDonald’s uruchomił w Moskwie, na Placu Puszkina w 1990 r. niedługo przed upadkiem Związku Radzieckiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane