Rosyjski operator lokali Burger King odmówił ich zamknięcia

opublikowano: 18-03-2022, 07:02

Restaurant Brands, właściciel sieci Burger King poinformował, że rosyjski operator odmówił zamknięcia 800 lokali w kraju, informuje BBC.

Restaurant Brands wcześniej ogłosił, że z powodu napaści Rosji na Ukrainę zawiesi działalność Burger King w kraju agresora. Aleksander Kołobow, operator sieci lokali w Rosji jednak odmówił. Restaurant Brands tłumaczy, że z powodu specyfiki zawartego kontraktu, a także tylko 15 proc. udziału w joint venture w Rosji, nie jest w stanie spowodować przerwania działalności lokali w tym kraju. Spółka poinformowała, że nie wspiera łańcucha dostaw, działalności i marketingu w Rosji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

BBC przypomniał, że Burger King wszedł na rosyjski rynek 10 lat temu. Oprócz Aleksandra Kołobowa w rosyjskim joint venture uczestniczy jeszcze VTB Capital, powiązany z objętym sankcjami bankiem VTB, a także ukraińska firma inwestycyjna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, BBC

Polecane