Rosyjski robot okazał się człowiekiem

opublikowano: 16-12-2018, 22:00

Wysoka technologia — tego spodziewali się widzowie pokazu, który odbył się podczas jednej z imprez dla młodych innowatorów w Rosji — poinformował serwis PA Tech.

Zaprezentowano humanoidalnego robota o imieniu Robot Boris. Pokaz transmitowała nawet rosyjska telewizja. Niestety, pojawiły się po nim merytoryczne pytania. Rosyjski portal TJournal — relacjonuje PA Tech — zapytał o to, jak to możliwe, że tak zaawansowany technologicznie robot powstał w tak krótkim czasie, bo nie opublikowano dotychczas żadnych badań na jego temat. Poza tym wątpliwości pytających wzbudził fakt, że robot nie miał żadnych zewnętrznych czujników. W końcu padło pytanie — dlaczego robot ma wysokość prawdziwego człowieka. Prawdy nie udało się ukryć na zdjęciach — widać na nich, jak zza kostiumu wystaje kawałek szyi prawdziwego człowieka. Kostium robota, jak się okazało, sprzedała firma Look Robots. Oferuje je na rynku za około 3 tys. GBP. Organizatorzy pokazu poinformowali, że nigdy nie było ich intencją udawanie, że człowiek przebrany za robota jest prawdziwym robotem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy