Roubini: bitcoin spadnie w końcu do zera

opublikowano: 07-02-2018, 11:42
aktualizacja: 07-02-2018, 11:42

Popularny ekonomista Nouriel Roubini uważa, że cena bitcoina spadnie do zera, donosi serwis CNBC.

Prezes Roubini Macro Associates, znany również jako "Dr Doom" ze względu na pesymistyczne prognozy gospodarcze, twierdzi, że wirtualna walutę czeka katastrofa.

Nouriel Roubini
fot. Bloomberg

W serii opublikowanych wiadomości na Twitterze Roubini napisał, że bitcoin obecnie spadnie do poniżej 6 tys. USD, zaś napięcie będzie rosło wraz z zaplanowanymi przesłuchaniami w USA w sprawie kryptografii.

Bardziej prawdopodobny wydaje się w takiej sytuacji spadek do 5 tys. USD, chyba że gangi krypto-manipulacyjne zaczną pompować i stroić handel ponownie. Tak więc HODL, należy się liczyć z nawet 75-proc. przeceną z poziomu ostatnich szczytów – napisał ekonomista.

Ekonomista użył terminu HODL, który oznacza "trzymaj się drogiego życia". Został on umieszczony na forum internetowym, gdy ktoś przeliterował słowo "wstrzymaj". Stał się teraz memem i jest często używany w czasach skrajnej zmienności na rynku kryptowalut w stosunku do osób posiadających wirtualne waluty, a nie sprzedających je.

Roubini powiedział, że "twardogłowi (orzechy – red.) HODL" utrzymają bitcoin, dopóki nie spadnie do zera.

W środę ceny bitcoina nieznacznie rosną. Około godziny 11:35 na platformie CoinDesk zyskiwały nieco ponad 5 proc. kształtując się na poziomie 8146 USD. 

As expected Bitcoin now crashes below $6000. Now the $5K handle is reached. And the US Congressional Hearing on Crypto-Scams is still a day away. HODL nuts will hold their melting Bitcoins all the way down to ZERO while scammers and whales dump and run...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane