Roubini: bitcoin to największa bańka spekulacyjna w historii

opublikowano: 02-02-2018, 14:22
aktualizacja: 02-02-2018, 14:24

Nouriel Roubini przypomina dlaczego miał niegdyś przydomek „Dr. Doom”. Amerykański ekonomista oświadczył, że „matka wszystkich baniek” na bitcoinie właśnie pęka.

W piątek kurs bitcoina spadł poniżej 8000 USD. Najpopularniejsza kryptowaluta nie była tak tania od listopada ubiegłego roku. 18 grudnia osiągnęła rekordowy kurs 19511 USD. Kończący się tydzień jest najgorszy dla bitcoina od 5 lat.

Zobacz więcej

Nouriel Roubini, fot. Bloomberg

Nouriel Roubini, założyciel Roubini Macro Associates przekonuje, że nie chodzi jedynie o bitcoina. Wskazuje, że jest 1,3 tys. istniejących kryptowalut lub tworzonych w ramach ICO, z których większość „jest jeszcze gorsza”. W ich przypadku mamy do czynienia z „bańką do potęgi drugiej, a nawet trzeciej”, oświadczył Dr. Doom.

Roubini, profesor Uniwersytetu Nowego Jorku wskazuje, że blockchain, który jest podstawą krypto walut, „istnieje od 10 lat, a jego jedynym zastosowaniem są kryptowaluty, które są oszustwem”. 

Roubini oświadczył także, że bitcoin jest „katastrofą środowiskową”. Wskazał na olbrzymi koszt energii, której potrzeba do jego tworzenia i obracania kryptowalutą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu