Royal Canin zbuduje fabrykę w Niepołomicach

Polska Agencja Prasowa SA
27-10-2005, 17:05

Producent karmy dla zwierząt, francuska firma Royal Canin kosztem ok. 50 mln euro wybuduje nową fabrykę w Niepołomicach k. Krakowa. W czwartek podpisano umowę w sprawie realizacji inwestycji.

Producent karmy dla zwierząt, francuska firma Royal Canin kosztem ok. 50 mln euro wybuduje nową fabrykę w Niepołomicach k. Krakowa. W czwartek podpisano umowę w sprawie realizacji inwestycji.

    Jak poinformował dyrektor generalny Royal Canin Polska Laurent Devillers, budowa zakładu na 10-hektarowej działce w gminie Niepołomice rozpocznie się w marcu przyszłego roku, a oddanie fabryki do użytku zaplanowano na sierpień 2007 r. Pracę znajdzie tam co najmniej 150 osób.

    Według Devillersa, oprócz Polski, pod uwagę brano jeszcze Słowację i Czechy. O wyborze zdecydowało m.in. to, że nasz kraj jest największym rynkiem w tej części Europy.

    Moce produkcyjne fabryki mają wynieść kilkadziesiąt tysięcy ton karmy dla zwierząt, z przeznaczeniem na rynki Europy Środkowej. Devillers zaznaczył, że produkcja nie będzie uciążliwa dla otoczenia, o czym świadczy przykład francuskiego zakładu należącego do firmy. Burmistrz Niepołomic Stanisław Kracik uważa, że wszelkie wątpliwości samorządu dotyczące nowej inwestycji zostały rozwiane podczas wizyty we francuskiej fabryce. "Fabryka ta nie jest uciążliwa dla środowiska i otoczenia" - ocenił.

    Firma Royal Canin założona została w 1967 r. przez lekarza weterynarii dr Jeana Cathary'ego. Jej roczne obroty przekraczają 500 mln euro, z czego ponad 75 proc. osiągane jest poza granicami Francji.

    Firma ma 7 fabryk - we Francji, RPA, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Rosji i Wielkiej Brytanii, które zatrudniają w sumie blisko 2 tys. pracowników.

    Royal Canin to drugi zagraniczny koncern, który wybrał gminę Niepołomice w ostatnich miesiącach. W sierpniu umowę na budowę fabryki podpisał niemiecki producent ciężarówek MAN, który zamierza zainwestować tam ponad 90 mln euro i zatrudnić ponad 650 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Royal Canin zbuduje fabrykę w Niepołomicach