Rozchwiany piątek na GPW

GRA
opublikowano: 03-12-2010, 12:26

W piątkowe południe warszawskie indeksy nie mają wyraźnego kierunku. WIG20 zyskuje 1 proc., a mWIG40 traci 0,2 proc.

Wśród spółek z WIG20 najlepiej zachowuje się KGHM, który zyskuje prawie 2 proc. Najgorzej radzą sobie papiery Biotonu – tracą grubo ponad 5 proc.

Na lekkim plusie jest PKN Orlen,. Prezes koncernu zaanonsował wczoraj, że wynik netto może być w czwartym kwartale gorszy od uzyskanego w trzecim kwartale (wyniósł wtedy 1258 mln zł). Przyczyną jest większa zmienność marży rafineryjnej i dyferencjału.

1,5 proc. zyskuje Getin Holding, który ogłosił, że planuje emisję do 18 mln akcji. Dniem prawa poboru ma być 21 marca 2011 r. Decyzję w tej sprawie podejmie NWZA zwołane na 29 grudnia.

Na szerokim rynku liderem jest Muza, która zyskuje już 11 proc. „Parkiet” donosi, że wciąż sporo się dzieje w akcjonariacie wydawniczej spółki. Waldemar Lipka, prezes Kompapu (który ma 19,5 proc. akcji Muzy) ujawnił, że zwrócono się do niego z propozycją sprzedaży akcji.

W ogonie sesji jest deweloperska Wikana. Należy jednak pamiętać, że to tzw. „groszówka”, a jej akcje podlegają znaczącym wahaniom.

Prawie 4 proc. traci Midas, którego spółka zależna – Centernet – odstąpiła od umowy o roamingu krajowym, zawartej z 2009 r. z PTC. Przyczyna?

„PTC oraz CenterNet do dnia 30 listopada 2010 roku nie osiągnęły porozumienia w zakresie warunków świadczenia usług” - napisano w komunikacie.

CenterNet zastrzegł przy tym, że nie może wykluczyć powstania w przyszłości negatywnych skutków finansowych związanych z odstąpieniem od umowy. Spadek kursu oznacza, że inwestorzy szacują, że skutki będą znaczące.

Na 1-proc. plusie jest z kolei NWR. Okazuje się, że po fiasku wezwania na Bogdankę, czeski koncern węglowy nie zasypia gruszek w popiele. Z informacji „Parkietu” wynika, że NWR wziął na celownik Sadovaya Group, kopalnianą spółkę, która prowadzi właśnie ofertę publiczną i planuje wejść na GPW. Przedstawiciele NWR nie odnieśli się do tych spekulacji. Z kolei prezes Sadovaya Group oświadczył, że w ciągu najbliższych dwóch lat wejście do spółki inwestora branżowego nie miałoby sensu.

GRA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu