Rozdano puchary pierwszego derby dla dziennikarzy

Ewa Bęczkowska
18-06-2001, 00:00

Rozdano puchary pierwszego derby dla dziennikarzy

Na Łące Hubertusowej w Nowęcinie koło Łeby odbyło się I Polskie Derby dla Dziennikarzy o Puchar WTK Soplica. Na ponad 120 mkw. dla miłośników jazdy konnej przygotowano tor z przeszkodami krosowo-parkurowymi. Zwycięzcą zawodów został Marek Szewczyk, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Koń Polski”, drugie miejsce przyznano Wiesławowi Baniakowi z „Głosu Pomorza”, trzecie Tomaszowi Konopce z MTR Media. Puchary wręczyli Andrzej Cyranowicz, burmistrz Łeby, i Franciszek Maciukiewicz, właściciel gospodarstwa.

Stadnina znajduje się na terenie podworskich obiektów Nowęcina. Gospodarstwo prowadzone jest przez Franciszka i Bognę Maciukiewiczów, z którymi WTK ściśle współpracuje. W tym sezonie planowane są kolejne imprezy sportowe, m.in. regionalne zawody w skokach przez przeszkody i ogólnopolskie zawody w rajdach długodystansowych.

— Atutem stadniny jest dobra lokalizacja. Bliskość jeziora i morza zachęca do korzystania z naszych usług. Wynajmujemy konie na godziny lub na kilka dni — mówi Dariusz Pękala, prezes WTK Soplica, współpomysłodawca derby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rozdano puchary pierwszego derby dla dziennikarzy