Rozdwojenie lidera dilerów

opublikowano: 15-05-2019, 22:00

Rozchodzą się drogi Roberta Krotoskiego i Mirosława Cichego, założycieli i współwłaścicieli największego dilera aut w kraju.

„Trwają rozmowy na temat przyszłości Grupy Krotoski-Cichy i jej planowanego podziału, natomiast dotychczas nie zapadły wiążące decyzje” — napisało biuro zarządu firmy w przesłanym „PB” w środę oświadczeniu.

Zaprzecza jednocześnie temu, by Mirosław Cichy miał wykupić od wspólnika udziały w spółce i stać się jej jedynym właścicielem.

„Robert Krotoski planuje pozostać w biznesie i zmiany w Grupie Krotoski-Cichy będą początkiem nowego rozdziału w historii firmy” — czytamy dalej w oświadczeniu.

W tym tygodniu napisaliśmy, że Mirosław Cichy chce przejąć na własność pięć firm należących do grupy z Wysogotowa. Wniosek o zgodę na taką transakcję, która oznaczałaby koncentrację na rynku, wpłynął na początku maja do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tym samym czasie podobny wniosek, ale dotyczący innych spółek z grupy, złożył drugi jej współwłaściciel — Robert Krotoski. Chce przejąć wyłączną kontrolę nad firmami Krotoski-Cichy z Łodzi oraz Krotoski w organizacji z Poznania, a także część majątkuspółki Auto-Handel-Centrum Krotoski-Cichy w postaci tzw. zorganizowanej części przedsiębiorstwa w Częstochowie.

Można się domyślać, że zmiany własnościowe odbędą się na zasadzie wymiany pakietów udziałów w spółkach między wspólnikami. Firma nie odniosła się w żaden sposób do przesłanych jej pytań o ewentualne transakcje. Krotoski-Cichy to od kilku lat największy niezależny diler samochodów. Ma 16 salonów marek: Volkswagen, Audi, Škoda, Seat oraz Porsche i w zeszłym roku, jak wynika z opracowanej przez DCG Dealer Consulting i firmę Samar listy TOP50, sprzedał prawie 25 tys. aut. Podział będzie oznaczał, że straci pozycję lidera w branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAM, MICH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy