Rozmiary odzieży i butów nieobowiązkowe - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-04-2005, 07:53

Od wejścia Polski do Unii Europejskiej nie ma w naszym kraju żadnego przepisu, który nakładałby na producentów i importerów obowiązek oznaczania rozmiarów odzież i butów - pisze "Dziennik Polski".

Od wejścia Polski do Unii Europejskiej nie ma w naszym kraju żadnego przepisu, który nakładałby na producentów i importerów obowiązek oznaczania rozmiarów odzież i butów - pisze "Dziennik Polski".

Obecnie zależy to jedynie od ich dobrej woli. Jeśli więc ktoś nie chce podać na sukience, swetrze, garniturze czy sandałach ich rozmiaru - nie musi tego robić - podaje gazeta.

Lecz to nie przepisy unijne zmusiły nas do rezygnacji z podawania rozmiarów, gdyż żadne europejskie dyrektywy tego nie wymagają. Ta zmiana to efekt działalności naszych ustawodawców, którzy widocznie uznali informację o rozmiarze za mało istotną dla kupującego towar - czytamy w "Dzienniku Polskim".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rozmiary odzieży i butów nieobowiązkowe - prasa