Różne oblicza Gazel

JAROSŁAW JAWORSKI
opublikowano: 07-03-2013, 00:00

Komentarz autora rankingu

W środę, galą w Warszawie, zakoń- czyliśmy tegoroczne spotkania z Gazelami Biznesu. Rozmowy, które miałem przyjemność prowadzić z wieloma spośród nagrodzonych firm, sprawiły, że po raz kolejny spojrzałem na Gazele w innym świetle.

Chociaż Coface przygotowuje ten prestiżowy ranking od 12 lat, to tak naprawdę dopiero osobiste spotkania z Państwem pozwalają nam z bliska zobaczyć, czym dla wielu z Was jest to wyróżnienie, i zrozumieć, jakie znaczenie ma nasza praca.

Można powiedzieć, że Gazele mają różne oblicza. Są wśród nich doświadczeni uczestnicy rankingu — przedsiębiorstwa, które uzyskały ten tytuł wiele razy. Obserwujemy, że dla tej grupy „wieloletnich Gazel” coroczne potwierdzanie tytułu stało się wręcz naturalnym elementem ich działalności. Czekają na kolejny ranking, potem na kolejne gale i z przyjemnością eksponują kolejny dyplom w swoich siedzibach. Wykorzystują logo Gazel w materiałach firmowych i na stronach internetowych, stając się częścią „Społeczności Gazelowej”. Informują swoich kontrahentów o tym, że po raz kolejny zdobyli taki tytuł, a tym samym, że ich dynamiczny rozwój i dobra kondycja zostały potwierdzone. Te doświadczone Gazele znają się dobrze i obserwują dokonania innych w swojej branży.

Z drugiej strony spotykamy firmy, które zdobyły ten tytuł po raz pierwszy. Rozmawiałem z wieloma „nowicjuszami” wśród Gazel i za każdym razem byłem miło zaskoczony tym, jak wiele ten tytuł dla nich znaczy. Posłużę się przykładem z gali na Mazowszu, podczas której spotkałem przedstawicieli niedużej firmy z branży ogrodniczej. Sami wyszukali informacje o rankingu, zgłosili się do niego, a po zaproszeniu na galę przejechali wiele kilometrów, aby z radością odebrać to wyróżnienie. Obserwując ich, widziałem, że chcieli zobaczyć, jak to jest być Gazelą. I chyba bardzo im się to spodobało. Podczas gali spotkali swoich dostawców, a nawet dalszych krewnych, którzy również zostali wyróżnieni. Zobaczyli też, jak poważnie do rankingu podchodzą organizatorzy, autorzy i wszyscy, którzy współuczestniczą w przygotowaniu tego wydarzenia. Pożegnaliśmy się zwrotem „do zobaczenia za rok” i jestem pewny, że zrobią wszystko, aby za rok również znaleźć się w tym prestiżowym gronie. Tego życzę także pozostałym Gazelom Biznesu, dziękując za bardzo wartościowe, osobiste spotkania z Państwem w tym roku.

JAROSŁAW JAWORSKI

prezes Coface

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane