Rozwój dzięki ubezpieczeniom

Puls Biznesu, Materiał partnera: PIU
opublikowano: 06-05-2018, 22:00

Ubezpieczenia to fundament bezpieczeństwa kraju.

Nie tylko chronią i stabilizują, lecz także umożliwiają jego rozwój. Raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”, przygotowany przez Polską Izbę Ubezpieczeń we współpracy z Deloitte, opisuje wpływ branży ubezpieczeniowej na gospodarkę, przedsiębiorstwa i życie człowieka. W jaki sposób ubezpieczenia wspierają przedsiębiorstwa?

Majątek polskich firm wart jest 2,8 bln zł i składają się na niego m.in. maszyny, budynki oraz środki obrotowe w postaci zapasów, należności i inwestycji krótkoterminowych — wynika z raportu przygotowanego przez Deloitte na zlecenie PIU. Około 60 proc. tego majątku jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Najbardziej przezornymi przedsiębiorstwami są duże firmy — niemal wszystkie mają ochronę ubezpieczeniową od pożarów i innych żywiołów. Wachlarz zagrożeń jest jednak dużo szerszy. Majątek wystawiany jest często na zagrożenia właściwe dla konkretnej branży, jak np. wadliwa seria produktu.

W 2016 r. ubezpieczyciele obejmowali ochroną obrót firm wart 460 mld zł, czyli równowartość jednej czwartej gospodarki Polski. Wraz z ekspansją zagraniczną polskich przedsiębiorstw, wzrasta potrzeba ochrony ich biznesu w innych krajach. W tym okresie ubezpieczonych było ponad 114 mld zł polskiego eksportu. Wraz z rozwojem społeczeństwa rośnie również świadomość odpowiedzialności cywilnej firm i osób fizycznych za produkty i świadczone usługi. Już teraz ubezpieczyciele pokrywają roszczenia osób trzecich na kwotę prawie 900 mln zł.

Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie internetowej PIU i na http://dziekiubezpieczeniom.pl/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Puls Biznesu, Materiał partnera: PIU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy