Rozwój żłobkowego biznesu

opublikowano: 21-11-2017, 22:00

Ośmiu przedsiębiorców z Opolszczyzny otrzymało unijne granty na inwestycje w przyzakładowe kluby dziecięce.

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) przyznało dotacje firmom z regionu na zakładanie żłobków lub alternatywnych form opieki dziennej dla maluchów. W szranki o unijne wsparcie — w ramach poddziałania 10.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Infrastruktura usług społecznych”) — stanęło 15 przedsiębiorców. Ostatecznie strumień unijnego dofinansowania popłynął do ośmiu przedstawicieli biznesu.

W listopadowym naborze opolskie firmy mogły również powalczyć o granty na inwestycje w przyzakładowe kluby dziecięce. Do OCRG wpłynęło w sumie 15 wniosków. Dzięki unijnemu wsparciu na Opolszczyźnie przybędzie ponad 200 nowych miejsc opieki dla dzieci. — Projekty, które będą realizować przedsiębiorcy, nie tylko przyczynią się do powstania nowych lub rozbudowanych placówek dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu, ale mają też służyć godzeniu życia zawodowego i prywatnego ich rodzicom — mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Żłobki i kluby dziecięce powstaną m.in. w Opolu, Strzelcach Opolskich, Tułowicach, Kluczborku i Krapkowicach. Przedsiębiorcy przeznaczą unijne fundusze m.in. na zakup wyposażenia i sprzętu, budowę nowych obiektów i rozbudowę już istniejących. Najwyższe dofinansowanie dla firmy wyniosło prawie 800 tys. zł, a najniższy grant — 115,2 tys. zł.

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na inwestycje realizowane przez lokalnych przedsiębiorców zarezerwowano ponad 160 mln EUR. Do tej pory OCRG ogłosiło 12 naborów dla firm, z czego osiem już rozstrzygnęło. Wśród nich były konkursy z dotacjami na wprowadzanie w przedsiębiorstwach nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, a także na wdrażanie innowacji na rynek i podnoszenie efektywności energetycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Rozwój żłobkowego biznesu