RPP gra na umocnienie złotego

  • Szymon Zajkowski
opublikowano: 09-02-2012, 00:00

WALUTY

Wczoraj eurodolar przejawiał zdecydowanie mniejszą zmienność niż dzień wcześniej. Zakres wahań mieścił się w przedziale 1,3247-1,3288. Inwestorzy kolejny dzień wyczekiwali na zakończenie „greckiego serialu”. Porozumienie w sprawie redukcji zadłużenia oraz przyznanie drugiego pakietu pomocowego już od pewnego czasu zdyskontowane jest „w cenach”, jednak pojawienie się oficjalnej informacji o pozytywnym zakończeniu „przepychanek” między Grecją a instytucjami międzynarodowymi będzie stanowiło impuls do dalszego umocnienia wspólnej waluty.

Rada Polityki Pieniężnej, zgodnie z oczekiwaniami, pozostawiładziś stopy procentowe na dotychczasowym poziomie 4,5 proc. Po ostatnich wysokich odczytach inflacji (zarówno bazowej, jak i oczekiwań inflacyjnych), braku oznak większego spowolnienia gospodarczego oraz „jastrzębich” wypowiedziach członków władz monetarnych uczestnicy rynku złagodzili swoje oczekiwania na obniżkę kosztu pieniądza. Złoty lekko tracił na wartości. Po ustanowieniu najsilniejszego poziomu od października 2011 r. w stosunku do dolara, kurs zwyżkował z powrotem w okolice 3,15. W stosunku do euro kurs nie zdołał przebić poniedziałkowego dołka i notowania zwyżkowały do poziomu 4,18.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Zajkowski DM TMS Brokers

Polecane