RPP nie wyda w środę opinii na temat budżetu na 2003

Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.
opublikowano: 25-09-2002, 11:08

WARSZAWA (Reuters) - Wyjaśniając przesłanki, którymi kierowała się podejmując decyzję w sprawie stóp procentowych w środę Rada Polityki Pieniężnej (RPP) nie wyda opinii w sprawie rządowego projektu budżetu na 2003 rok.

Po kończącym się dziś dwudniowym posiedzeniu RPP ma ogłosić czy stopy procentowe obniża czy pozostawia bez zmian. Decyzja Rady spodziewana jest około południa, a konferencja prasowa około 16.00.

Zdania analityków są podzielone co do tego czy RPP obniży w tym miesiącu stopy. Wskazywałaby na to rekordowa niska inflacja, jednak wątpliwości dotyczące budżetu na następny rok sugerowałyby ostrożność. Obecnie główna stopa rynkowa jest na poziomie 8,0 procent.

Ostatnie pięć obniżek stóp w tym roku było właśnie konsekwencją spadającej presji cenowej.

Jednak niektórzy analitycy uważają, że RPP może wstrzymać się z decyzją o obniżce stóp aż do przyszłego miesiąca, po tym jak rząd zwiększył w projekcie budżetu na 2003 rok wydatki, co spotkało się z krytyką ze strony członków RPP.

Rząd ma w sobotę formalnie przyjąć projekt przyszłorocznego budżetu.

"RPP zaprezentują swoją opinię na temat budżetu po formalnym przyjęciu go przez rząd" - powiedział Karol Smoląg z biura prasowego NBP.

((Justyna Pawlak, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / RPP nie wyda w środę opinii na temat budżetu na 2003