Rubel słabnie z powodu obawy kolejnych sankcji

opublikowano: 15-04-2021, 09:55

Rubel słabł w czwartek rano nawet o ponad 2 proc. wobec dolara w związku z nasileniem spekulacji dotyczących nowych amerykańskich sankcji nałożonych na Rosję, donosi Reuters.

Rubel słabł nawet do 77,55 za dolara. Obecnie jego wartość spada o 1,5 proc. do 76,9978 za dolara.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters dowiedział się nieoficjalnie, że USA mogą już w czwartek ogłosić nałożenie nowych sankcji na Rosję za ingerowanie w wybory prezydenckie w listopadzie ubiegłego roku, a także prowadzenie cyberataków wobec amerykańskich instytucji i osób indywidualnych. Jeden z informatorów agencji powiedział, że należy oczekiwać agresywnych działań administracji Joe Bidena biorących na cel rynek obligacji Rosji.

RTS, indeks rosyjskich spółek notowanych w dolarach spadał o 2,9 proc. w czwartek rano, a MOEX, indeks spółek notowanych w rublach, tracił 1,2 proc. Rentowność obligacji 10-letnich Rosji wrosła do 7,28 proc. W środę wynosiła 7,12 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane