Ruchoma martwa natura

Kamil Kosiński
opublikowano: 25-09-2009, 00:00

Telewizor — domowe centrum rozrywki. Kiedyś czarno-biały, potem kolorowy. W każdym razie — kineskopowy. Współcześnie — LCD, plazmowy lub diodowy. Z jakimś tam HD, wbudowanym odtwarzaczem DVD albo tunerem satelitarnym. Coraz częściej zamiast stać na szafce, wisi na ścianie. Jak obraz w dawnych czasach. Tylko dlaczego postaci się poruszają? Przecież w galerii mówili, że to martwa natura...

Philips Cinema 21:9

Od kina dzieli go ciut

Cena: 16 600 zł

Telewizory HD nadały domowym projekcjom wyjątkową ostrość i kolory. Wyświetlacz LCD tego 56-calowego modelu ma jednak coś bardziej wyjątkowego — proporcje 21:9, niemal idealnie odpowiadające klasycznym rozmiarom obrazu filmowego, które wynoszą 2,39:1.

Pioneer Kuro KRP-600A

Brakuje tylko talerza

Cena: 33 600 zł

To, że telewizor z ekranem o przekątnej 60 cali i wysokiej cenie jest przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, nie dziwi. Ale ten sprzedawany jest w komplecie z tunerem obsługującym również telewizję satelitarną. Szkoda, że brakuje anteny.

Samsung UE46B8000

Śrubokręt i YouTube

Cena: 11 999 zł

46-calowa maszyna technologii LED. Poza parametrami obrazu, zachętą do jego nabycia ma być łatwy montaż. Producent zapewnia, że sprowadza się to do jednego obrotu śrubokrętem. Dodaje też widget umożliwiający oglądanie w telewizorze zasobów serwisu YouTube.

LG LH 9000

Czas na diody

Cena: 9999 zł

Reprezentant nowej kategorii telewizorów bazujących na podświetleniu matrycy diodami LED. To technologia uważana za przyszłość branży. Czy uzyskiwany dzięki niej obraz jest rzeczywiście lepszy od plazm i LCD? Kto kupi ten 42-calowy model, ten się dowie.

Panasonic Viera TH-65PY800P

Gigantyzm przekątnej

Cena: 31 999 zł

Ten telewizor plazmowy to jeden z największych odbiorników na rynku. Kilka lat temu zdarzały się co prawda minimalnie większe, ale obecnie 65 cali przekątnej ekranu to granica, której producenci starają się nie przekraczać. Jeśli ktoś ma naprawdę duży salon, będzie jak znalazł.

Sony Bravia KDL-22E5310

Do sypialni jak znalazł

Cena: 2500 zł

W czasach, gdy przeciętny telewizor ma ekran o przekątnej około 40-cali, ten 22-calowy model może się wydawać przeżytkiem. Z drugiej strony, idealnie nadaje się do sypialni, studia lub kuchni. Stylistyka ramki na zdjęcia gwarantuje elegancki wygląd.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane