Rurociągi strategiczne dla Polski

Partnerem publikacji jest Romgos
opublikowano: 28-12-2021, 09:12
Miszel Gwiazdowski
prezes Romgos

Dzięki temu, że w porę opracowaliśmy i wdrożyliśmy technologię spawania oraz zainwestowaliśmy w sprzęt, dziś możemy samodzielnie startować do przetargów.

Wybudowaliśmy już ponad 500 km rurociągów, z czego ponad 90 proc. to rurociągi przesyłowe o znaczeniu strategicznym dla Polski.

Pokonanie w ciągu zaledwie siedmiu lat drogi od firmy świadczącej usługi dźwigowe do lidera wśród wykonawców sieci gazowych w Polsce, na tak hermetycznym rynku, jakim jest rynek budownictwa gazowego, może się wydawać nieosiągalne. Udało się to firmie Romgos Gwiazdowscy sp. z o.o. założonej w 2014 r. przez braci Miszela i Tobiasza Gwiazdowskich. Inwestycje strategiczne dla Polski spółka zaczęła realizować w 2017 r., kiedy jako podwykonawca firmy Budimex rozpoczęła budowę gazociągu wysokiego ciśnienia DN1000 MOP 8,4 MPa wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi, na odcinku od ZZU Czeszów do Węzła Kiełczów.

Swój sukces Romgos Gwiazdowscy opiera na trzech filarach. Po pierwsze, jest to sposób działania, czyli przemyślane decyzje i sprawne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Po drugie, własne zaplecze sprzętowo-magazynowe zapewniające ciągłość prac. Po trzecie, kompetencje zespołu, dzięki któremu kontrakty są realizowane terminowo.

Szybka reakcja na rynek pozwoliła spółce obronić się przed negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa, która spowodowała zakłócenia w łańcuchu dostaw podzespołów i materiałów potrzebnych do budowy gazociągu. Firma usprawniła proces zamówień i zwiększyła powierzchnię magazynową, dzięki czemu od roku nie odczuwa pandemicznych utrudnień.

Obecnie Romgos Gwiazdowscy ma podpisane kontrakty na budowę 154 km gazociągu wysokiego ciśnienia MOP 8,4 MPa DN 1000 relacji Gustorzyn – Wronów – Etap III Rawa Mazowiecka – Wronów, a na początku 2022 roku planuje podpisanie umowy na budowę kolejnych 100 km gazociągu. Firma chce utrzymać dominującą pozycję na rynku wykonawstwa gazowniczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane