Rusza budowlany Facebook

Małgorzata Sieliwierstow
opublikowano: 18-06-2013, 00:00

Firma Wienerberger, producent ceramicznych materiałów budowlanych, stworzyła serwis społecznościowy dla osób budujących domy — Budogram.

Moda na tworzenie portali społecznościowych nie ominęła budownictwa. Jeżeli można dzielić się doświadczeniami i opiniami z podróży, koncertu, czy restauracji, to dlaczego nie z budowy domu. Działający od niedawana pod adresem www. budogram.pl serwis społecznościowy dla osób budujących domy połączony jest z aplikacją na telefony komórkowe. Korzystanie z portalu i aplikacji jest bezpłatne, a dodatkowo użytkownicy mogą otrzymać rabaty na produkty wytwarzane przez firmę Wienerberger.

Użytkownicy mogą dodawać zdjęcia i wpisy z kolejnych etapów budowy swoich domów, komentować, zbierać punkty za aktywność oraz obserwować, jakie postępy w pracach budowlanych robią inni członkowie społeczności budujący własne cztery kąty. Dzięki aplikacji na telefony komórkowe można dokumentować każdy etap powstawania domu wprost z placu budowy. Funkcja geolokalizacji umożliwia odnalezienie i obserwowanie budów prowadzonych w okolicy, ale i w innych regionach Polski.

— Ideą aplikacji Budogram jest stworzenie mobilnej platformy komunikacyjnej dla osób budujących, niezależnie od tego, na jakim są etapie budowy czy jakie stosują materiały. Budogram skupia w jednym miejscu porady, opinie i wrażenia osób budujących własny dom. Aplikacja umożliwia tworzenie fotograficznej dokumentacji prac, a także dzielenie się nią z innymi — komentuje Marcin Kubiszak, menedżer marki odpowiedzialny za rozwój i wdrożenie projektu w firmie Wienerberger.

Serwis będzie systematycznie rozbudowywany. W pierwszej kolejności do podstawowej wersji Budogramu zostanie dodane forum, a także możliwość indywidualnego wysyłania pytań do eksperta, który pomoże rozwiązać trudniejsze problemy w trakcie budowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Sieliwierstow

Polecane