Rusza nowy interdyscyplinarny kierunek - dla przyszłych bioinformatyków

DCZ
opublikowano: 13-09-2010, 16:46

Rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, którzy łączą wiedzę biomedyczną z informatyką.

Pierwsze w Polsce interdyscyplinarne studia doktoranckie Bioinformatyka realizują wspólnie spółka Genomed, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Centrum Onkologii — Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, oddział w Gliwicach, w ramach projektu Interdyscyplinarna kadra akademicka na rzecz rozwoju gospodarki opartej na wiedzy. Studia wyróżnia specjalizacja w dziedzinie badania genomów ludzkich w celach diagnostycznych. Są współfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IV Poddziałanie 4.1.1 "Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni". Dzięki temu koszty dla doktorantów będą w 85 proc. finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego i w 15 proc. z budżetu państwa.

— Przewidujemy, że absolwenci znajdą pracę w jednostkach klinicznych i diagnostycznych, w firmach produkujących i dystrybuujących specjalistyczny sprzęt diagnostyczny i laboratoryjny, w sektorze farmaceutycznym, w laboratoriach biologii molekularnej, a także w firmach informatycznych, rozwijających aplikacje biomedyczne. Będą także mogli kontynuować pracę naukową — mówi prof. dr hab. Andrzej Polański z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Nauka trwa cztery lata i obejmuje 45 godzin wykładów w semestrze, 40 godz. zajęć laboratoryjnych w semestrze, warsztaty projektowe. Zagwarantowane są stypendia dla 10 doktorantów oraz staże krajowe i zagraniczne. Najbardziej poszukiwani kandydaci to absolwenci magisterskich studiów politechnicznych lub uniwersyteckich na kierunkach: biologia, biotechnologia, medycyna, analityka kliniczna, informatyka, fizyka, chemia lub pokrewne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rusza nowy interdyscyplinarny kierunek - dla przyszłych bioinformatyków