Ruszył konkurs dla doradców

AJ
opublikowano: 2010-05-10 10:36

Dzięki dotacjom z UE małe i średnie firmy dostaną bezpłatne, profesjonalne wsparcie. PARP ma na to 5 mln zł - informuje Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes agencji.

Wystartował długo oczekiwany konkurs w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (poddziałanie „Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierającerozwój przedsiębiorczości i innowacyjności”). Organizator – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ma do rozdysponowania 5 mln zł. Pieniądze trafią do firm doradczych i konsultingowych, które następnie pomogą przedsiębiorcom. Za unijną kasę zwycięzcy przeanalizują sposoby zarządzania finansami przedsiębiorstw, opracują dla nich strategie redukcji kosztów i pomogą we wdrożeniu rekomendacji.

Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP
Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP
None
None

- Po audycie przedsiębiorca otrzyma informacje m.in. o tym które koszty może zmniejszyć, jak poprawić rentowność i uzyskać przewagę konkurencyjną, jak udoskonalić struktury kanałów dystrybucji towarów i usług. Firmom brakuje dostępu do tego typu usług - wyjaśnia Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.

Laureaci konkursu pomogą przedsiębiorcom także w reazliacji opracowanej strategii.

- Konsultanci przebudują ich systemy rachunku kosztów, zaproponują nowe wzory sprawozdań finansowych, adekwatne do potrzeb  - dodaje Bożena Lublińska-Kasprzak.

Po roku od wdrożenia rekomendacji PARP sprawdzi, czy założone wskaźniki oszczędności zostały osiągnięte. Z pierwszych usług przedsiębiorcy skorzystają już w sierpniu 2010 r. Termin przyjmowania wniosków upływa 25 maja.

Więcej informacji na stronie: http://www.ksu.parp.gov.pl/pl/pilotazowe oraz www.pb.pl