Ruszył portal faktoringowy

opublikowano: 22-01-2013, 00:00

Edukacja i możliwość sprawdzenia ofert wielu firm faktoringowych na jednej stronie — to cele nowego portalu Faktoring Explorer.

Ruszył serwis internetowy poświęcony tematyce faktoringu — Faktoring Explorer. Według jego twórców, pozwoli on przedsiębiorcom znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące faktoringu, a także przegląd ofert poszczególnych faktorów, porównanie ich i kontakt do firm oferujących takie usługi.

Serwis składa się z dwóch bloków tematycznych — strefy wiedzy oraz strefy ofert. Strefa wiedzy to obszar budowany wspólnie z faktorami, zawierający zbiór informacji o faktoringu — definicji podstawowych pojęć z nim związanych oraz nowych zagadnień wynikających z rozwoju tego narzędzia wśród polskich przedsiębiorców.

Jest ona skierowana głównie do potencjalnych klientów, którzy nie korzystali jeszcze z faktoringu, nie mają wiedzy na jego temat, a chcieliby poznać zasady jego funkcjonowania. Natomiast strefa ofert pozwala na poznanie wyspecjalizowanych firm, oferujących faktoring. Dzięki niej możliwy jest również bezpośredni kontakt z konsultantem, który udzieli odpowiedzi na zadane pytania. W tej chwili z serwisem współpracuje 9 firm fa- -ktoringowych.

— Portal Faktoring Explorer powstał na podstawie kilkuletniej obserwacji rozwoju rynku faktoringowego w Polsce. Uzyskana wiedza pozwoliła nam na przedstawienie nowej formuły współpracy, która upraszcza i skraca czas pozyskania informacji na temat faktoringu i dostępnych ofert — komentuje Tadeusz Bardadyn, pomysłodawca projektu Faktoring Explorer.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane