Ruszył projekt "Łowcy Biznesu"

DI, PAP
opublikowano: 01-06-2010, 17:00

Kojarzenie młodych, innowacyjnych firm z  inwestorami, zainteresowanymi wspieraniem ich rozwoju, to główny cel rozpoczętego we wtorek projektu "Łowcy Biznesu". Ponad 6,5 mln zł na ten cel pochodzi z unijnego programu "Innowacyjna Gospodarka".

Zaplanowany na trzy lata ogólnopolski projekt został zainaugurowany podczas trwającego w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Tematem jednej z jego sesji było pozyskiwanie kapitału przez małe i średnie firmy oraz inwestycje w tym sektorze, które mogą przynieść ponadprzeciętne zyski.

Fot Bloomberg
Fot Bloomberg
None
None

Nieprzypadkowo inauguracja projektu odbyła się w trakcie największej imprezy biznesowej w Europie środkowej. Chodziło o podkreślenie, że przedsięwzięcie wpisuje się w proces tworzenia efektywnych mechanizmów, wspierających rozwój innowacyjnych małych i średnich firm.

"Projekt Łowcy Biznesu ma na celu nie tylko ułatwienie przedsiębiorcom nawiązywania relacji z inwestorami. Jesteśmy przekonani, że zaplanowane przez nas działania skutecznie wypromują w Polsce ideę inwestowania środków prywatnych w rozwój małej polskiej przedsiębiorczości" - wyjaśnił prezes realizującej projekt firmy Secus Wsparcie Biznesu, Grzegorz Pędras.

Projekt polega na kojarzeniu poszukujących kapitału na rozwój młodych i średnich firm z zamożnymi inwestorami prywatnymi. Podstawowym narzędziem do tego celu jest promocja takich firm wśród inwestorów, a także edukacja w zakresie różnych źródeł finansowania, mechanizmów działania rynku funduszy venture capital oraz tajników procesu inwestycyjnego.

W ramach programu zaplanowano cykl ogólnopolskich konferencji, stworzenie portalu internetowego, serię szkoleń dla przedsiębiorców i inwestorów, seminaria, spotkania typu roadshow, raporty tematyczne, publikacje prasowe oraz program telewizyjny.

Jak mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia, miarą jego sukcesu będzie liczba inwestycji dokonanych w przedsiębiorstwa, które przystąpią do sieci Łowcy Biznesu. Punktem wyjścia będzie stworzenie bazy przedsiębiorców poszukujących kapitału oraz umożliwienie inwestorom zapoznania się z profilami tych firm. Kolejny etap to bezpośrednie kontakty firm i inwestorów.

Projekt skierowany jest do szeroko rozumianego środowiska biznesowego, m.in. instytucji rynku kapitałowego, instytucji finansowych, organizacji zrzeszających przedsiębiorców oraz inwestorów, a także przedstawicieli środowiska akademickiego (instytuty naukowe, uczelnie, zainteresowanych wspieraniem tego sektora gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane